| Márka | Yato |
| A termékért az EU-ban felelős szervezet | TOYA S.A.Bővebben |
| Sorozat | GRF |
| Szerszámtartó mérete | 1/2" (12,7 mm) |
| Nyomaték | 40-210 Nm |
| Tolerancia | ±3 % |
| Kalibrációs tanúsítvány | Igen |
| Hossz | 516-534 mm |
| Fej anyaga | CrV 6140 |
| Fogantyú anyag | PVC |
| Keménység | 48-52 HRC |
| Forgásirány kapcsoló | Igen |
| Alkalmazás | menetes csatlakozások pontos meghúzása |
| Szimbólum | YT-0761 |
A kulcs króm-vanádium acélból készült a tartósság és az erősség érdekében. Mechanikus nyomatéki racsnis feszítéssel rendelkezik, amely a kívánt meghúzási erő elérésekor egy fogat ugrik, jellegzetes hangot adva ki. A nyomatékskála a kulcs fogantyújában található, és annak elforgatásával állítható be. A kívánt nyomaték beállítása után a nyél végén található biztonsági retesz segítségével rögzítse a csavarkulcsot. A kulcs GS tanúsítvánnyal rendelkezik. A nyomatékok összehasonlítása különböző hosszúság- és erőegységekben: 1 kG*cm = 13,887 OZ*IN (uncia x inch) 1 kG*cm = 0,867 LB*IN (font x inch) 1 kG*m = 9,80665 N*m (niuton x méter) 1 kG*m = 7,233 LB*FT (font x láb) 1 FT*LB = 12 LB*IN (font x inch) 1 dm*N = 14,16 OZ*IN (uncia x hüvelyk) Ezt elsősorban az autóiparban használják precíziós rögzítésre, és minden olyan esetben, amikor a gyártó megadja egy kötés előírt meghúzási nyomatékát. - Válassza ki a megfelelő Nm vagy in-lbs skálát. Nyissa ki a mikrométer gombot - Állítsa be a mikrométer gombot úgy, hogy a gomb skáláján lévő "0" egybeessen a kulcskar függőleges vonalával - Forgassa a mikrométer gombot az óramutató járásával megegyező irányba, amíg a kívánt nyomatékot be nem állítja. - A kívánt nyomaték akkor van beállítva, amikor a mikrométergombon lévő skála egybeesik a kulcskar függőleges vonalával - Ezután zárja be a mikrométergombot és állítsa be a racsni helyes forgásirányát, ami után a kulcs használatra kész - A kulcs tartójára megfelelő foglalatot kell helyezni. A meghúzás során a beállított nyomaték elérését a kulcs kattanása jelzi. Ha kattanást hall vagy érez, hagyja abba a meghúzást - nyomatékkulcs - gyári kalibrálási tanúsítvány (minden kulcshoz külön-külön, a kulcs sorozatszámával jelölve) - használati utasítás - garancialevél - hordtáska.