| Márka | Yato |
| A termékért az EU-ban felelős szervezet | TOYA S.A.Bővebben |
| Sorozat | GRF |
| Szerszámtartó mérete | 1/4" (6,3 mm) |
| Nyomaték | 2-10 Nm |
| Tolerancia | ±4 % |
| Kalibrációs tanúsítvány | Igen |
| Hossz | 268-278 mm |
| Fej anyaga | CrV 6140 |
| Fogantyú anyag | PVC |
| Forgásirány kapcsoló | Igen |
| Alkalmazás | menetes csatlakozások pontos meghúzása |
| Szimbólum | YT-0751 |
A kulcs króm-vanádium acélból készült a tartósság és az erősség érdekében. Mechanikus nyomatéki racsnis feszítéssel rendelkezik, amely a kívánt meghúzási erő elérésekor egy fogat ugrik, jellegzetes hangot adva ki. A nyomatékskála a kulcs fogantyújában található, és annak elforgatásával állítható be. A kívánt nyomaték beállítása után a nyél végén található biztonsági retesz segítségével rögzítse a csavarkulcsot.
A kulcs GS tanúsítvánnyal rendelkezik.
A nyomatékok összehasonlítása különböző hosszúság- és erőegységekben:
- 1 kG*cm = 13,887 OZ*IN (uncia x inch)
- 1 kG*cm = 0,867 LB*IN (font x hüvelyk)
- 1 kG*m = 9,80665 N*m (niuton x méter)
- 1 kG*m = 7,233 LB*FT (font x láb)
- 1 FT*LB = 12 LB*IN (font x hüvelyk)
- 1 dm*N = 14,16 OZ*IN (uncia x hüvelyk)
Főleg az autóiparban használják precíziós rögzítéshez, és mindenütt, ahol a gyártó megadta a szükséges nyomatékot egy kötéshez - Válassza ki a megfelelő Nm vagy in-lbs skálát. Oldja ki a mikrométer gombot - A kioldott mikrométer gombot tartva forgassa el a kulcs nyelét úgy, hogy a gomb skáláján lévő "0" egybeessen a kulcs karján lévő függőleges vonallal - Forgassa a kulcs nyelét az óramutató járásával megegyező irányba, amíg a kívánt nyomatékot be nem állítja. A kívánt nyomaték akkor van beállítva, amikor a mikrométergombon lévő skála egybeesik a kulcs karján lévő függőleges vonallal - Ezután rögzítse a mikrométergombot, ügyelve arra, hogy a retesz "kattanjon" és a fogantyú ne legyen elforgatható, majd állítsa be a racsni megfelelő forgásirányát, ami után a kulcs használatra kész - Helyezzen egy megfelelő foglalatot a kulcs tartójára. A meghúzás során a beállított nyomaték elérését a kulcs kattanása jelzi. Ha kattanást hall vagy érez, hagyja abba a meghúzást - nyomatékkulcs - gyári kalibrációs tanúsítvány (minden kulcshoz külön-külön, a kulcs sorozatszámával jelölve) - használati utasítás - jótállási kártya - hordtáska.