| Márka | Yato |
| A termékért az EU-ban felelős szervezet | TOYA S.A.Bővebben |
| Sorozat | GRF |
| Kemény anyagok relatív páratartalmának tartománya | 0.2-2 % |
| Fa relatív páratartalom tartománya | 6-60 % |
| Max. mérési mélység | 10 mm |
| Mérési pontosság | ±2% (fa), ±0,1% (kemény anyagok) |
| Méretek | 122x51x45 mm |
| Tápegység | energiaforrás |
| típus | 9V; 6F22 |
| Kijelző típusa | LCD |
| LED kijelzők | Igen |
| Gabona | 1 (fa), 0,1 (kemény anyagok) % |
| Adattartás | Igen |
| Automatikus kikapcsolás | Igen |
| Alacsony akkumulátor jelző | Igen |
| Üzemi relatív páratartalom Rh | 85 % |
| Üzemi hőmérséklet | 0~40 °C |
| Tárolási hőmérséklet | -10 ~ +50 °C |
| Tömeg | 80 g |
| Alkalmazás | vakolatok, esztrichek és építőlemezek és fa páratartalom szabályozása építési vagy felújítási munkák során, kandallók, füstölők és kályhák fa nedvességtartalmának ellenőrzése |
| Szimbólum | YT-73141 |
Nedvességmérő (higrométer) fához és építőanyagokhoz. A falazat és a falak , valamint a puha és kemény fa nedvességtartalmának meghatározására tervezték. A különböző anyagokra elfogadott referenciaértékek figyelembevételével egyszerű és pontos mérést tesz lehetővé.
A higrométert gyakran használják kandallók, füstölők és tűzhelyek esetében a fa nedvességtartalmának ellenőrzésére (a tűzifa nedvességtartalma nem haladhatja meg a 20%-ot).
- 10 mm-es mélységig történő mérés
- mérési pontosság: építőanyagok esetében +/- 0,1%, fa esetében +/- 2,0%.
- mérési tartomány: falazat 0,2 - 2,9%, fa 6 - 60%
- könnyen leolvasható LCD kijelző
- 3 LED jelzi a páratartalom szintjét kiegészítőleg: zöld - alacsony páratartalom, narancssárga - közepes, piros - magas páratartalom
- 0 - 40 °C (32 - 99 °F) között működő hőmérséklet-érzékelő
- automatikus kikapcsolási funkció
- kompakt méret
- tápellátás: 9 V-os elem (6F22)
- két tartalék elektróda tartozék
Hogyan kell használni?
- állítsa be a kívánt anyagot (fa vagy építőanyag) a navigációs billentyű segítségével.
- helyezze az elektródatüskéket a vizsgálandó anyagba (maximális mélység kb. 10 mm).
- olvassa le a mérési eredményt a műszer kijelzőjéről