| Márka | Yato |
| A termékért az EU-ban felelős szervezet | TOYA S.A.Bővebben |
| Sorozat | GRF |
| Váltakozó áram | 0-600 A |
| Méretek | 137x45x21 mm |
| Anyag | ABS |
| Max. szorítónyílás | 31 mm |
| Max. huzalátmérő bilincsekkel történő méréshez | 20 mm |
| Hangjelzés | NEM |
| Működési hőmérséklet tartomány | 0~40 °C |
| Tárolási hőmérséklet | -10 ~ +50 °C |
| Tömeg | 0.14 kg |
| Alkalmazás | elektromos |
| Csatlakozási lehetőség | YT-73085 |
| Szimbólum | YT-73090 |
Az YT-73090 bilincsmérő bilincsekkel van felszerelve, hogy induktív módszerrel mérje a váltakozó áramot egyetlen vezetékben. Ez lehetővé teszi a hagyományos elektromos mérőknél sokkal nagyobb áramok mérését. A mérő kiegészítő tartozéka az YT-73085 univerzális mérőnek, valamint bármely olyan univerzális mérőnek, amely a millivolt tartományban mér.
Alapvető mérések:
- Váltakozó áramú áram mérése: A.C. 0-600 A
Mérési pontosságok:
Példa a pontosság meghatározására a váltakozó áramú mérésnél. A mérési eredmény számítása: 30 A
- Az YT-73090 mérőműszer mérési pontossága ebben a tartományban : ±(2% + 0,5), felbontás 1 A
- a mérési hiba képletének kiszámítása: (mérési eredmény x 2%) + 0,5 x felbontás
- számítás: (30 x 2%) + 0,5 x 1 = 0,6 + 0,5 = 1,10 A
Tényleges eredmény a mérési hibával együtt 30 A jelzés esetén = 30 ± 1,25 A.
Az adott méréshez tartozó felbontást és pontosságot tartalmazó táblázat a kezelési útmutatóban található.
További információk:
- A bilincsek 31 mm-ig nyílnak, és legfeljebb 20 mm átmérőjű egyetlen vezeték mérését teszik lehetővé.
- a mérési tartomány 2 fokozatú beállítása: 200 A-ig és 600 A-ig
- beleértve a hordtáskát és a szondákat
Figyelem!
Az árammérés áramfogóval csak egyetlen vezetőn, egyetlen kábelen végezhető. A bilincsek rögzítése többvezetékes kábelen az egyetlen vezeték leválasztása nélkül hibás eredményt vagy nulla áramáramot fog mutatni.