| Márka | Yato |
| A termékért az EU-ban felelős szervezet | TOYA S.A.Bővebben |
| Sorozat | GRD |
| Standard | EN 361:2002, EN 358:2018, EN 355:2005, EN 362:2004/X |
| Max terhelés | 100 kg |
| Leesés elleni védelem | ?4 m |
| Anyag | poliészter |
| Hossz | 1.8 m |
| Szélesség | 30 mm |
| Statikus szilárdság | >22 kN |
| Üzemi hőmérséklet | -40 ~ +58 °C |
| Állítsa be a tartalmat | karabiner x2, biztonsági vonal, csillapító |
| Szimbólum | YT-74227 |
A biztonsági lengéscsillapító YT-74227 szalaggal és két karabinerrel az esés megakadályozó rendszer eleme, amely összeköti a biztonsági hevedert a rögzítési ponttal. A biztonsági lengéscsillapítót megfelelően varrott poliészter szalagból készítették. Az esés megakadályozásakor a speciálisan tervezett varratok fokozatosan szétszakadnak, lassítva az esés sebességét
- hossz: 1,8 m
- szalag szélessége: 30 mm
- két önhagyó karabiner kézi zárral, maximális nyitással: 16 mm
- tartósan összekapcsolva a szalaggal
A biztonsági lengéscsillapító YT-74227 szalaggal és két karabinerrel tesztelve lett az EU által akkreditált laboratóriumban, és megfelel az EN 355:2002 szabvány követelményeinek.
Biztonsági és jogi szempontok:
A magassági munka olyan munka, amelyet egy méterrel vagy annál magasabb szinten végeznek a föld/padló szintje felett, és a felülete nem minden oldalról teljes falakkal vagy védő szerkezettel van körülvéve 1,5 méteres magasságig. Ha ilyen körülmények között nem lehetséges a közös védelem alkalmazása, akkor a munkáltatónak a munka elvégzésekor többek között egyéni védelmi eszközöket kell biztosítania. Minden eszköz, amely megvédi az eséstől, bizonyos biztonsági szabványoknak kell megfelelnie, amit a gyártó csak az EU által akkreditált vizsgálólaboratóriumon keresztül igazolhat. Az előírt normák teljesítésének megerősítése elsősorban a felhasználó biztonságát garantálja, de egyúttal védi mind a munkavállalót, mind a munkáltatót a munkahelyi ellenőrző hatóság által kiszabott büntetések pénzügyi következményeitől.
A YATO esés elleni védelem eszközeinek mindegyike rendelkezik a biztonsági szabványok teljesítését igazoló friss vizsgálatokkal, és a használatukat az utasításnak megfelelően 5 év megbízható üzemeltetést garantál.
Lejárati idő:
A biztonsági lengéscsillapító öt évig használható, és az első használat napjától számítják.