| Márka | Yato |
| A termékért az EU-ban felelős szervezet | TOYA S.A.Bővebben |
| Sorozat | GRD |
| Standard | EN 354:2010, EN 358:1998 |
| Max terhelés | 100 kg |
| Anyag | poliészter |
| Kötél hossza | 2 m |
| Kötél átmérője | 12 mm |
| Nyitási szélesség | 16 mm |
| Statikus szilárdság | >22 kN |
| Üzemi hőmérséklet | -40 ~ +58 °C |
| Automatikus zárás | Igen |
| Kézi zárás | Igen |
| Állítsa be a tartalmat | zsinór, karabiner x2 |
| Szimbólum | YT-74231 |
Az állítható hosszúságú YT-74231 biztonsági kábel a támogatott munkavégzéshez tervezett leesésgátló rendszer egyik eleme. A kötelet karabinerhorgokkal rögzítik egy derékövvel ellátott hámhoz, pl. YT-74220
- állítható hosszúság: 1,2-2 métertől 2 méterig
- kötélátmérő: 14 mm
- önzáró karabinerhorog kézi reteszeléssel, maximális nyitással: 16 mm
- önzáró karabinerhorog automatikus reteszeléssel, maximális nyitással: 16 mm
Az YT-74231 biztonsági zsinórt az EU által akkreditált laboratóriumban tesztelték, és megfelel az EN 358:1999 és az EN 354:2010 szabvány követelményeinek.
Biztonsági és jogi szempontok:
A magasban végzett munka olyan munka, amelyet a talaj/padló szintje felett 1 méternél magasabb szinten végeznek, és amelynek felületét nem veszi körül minden oldalról tömör fal vagy védőszerkezet 1,5 méter magasságig. Ha ilyen körülmények között nem lehetséges kollektív védőeszköz használata, akkor a munkát megrendelő munkáltatónak többek között egyéni védőeszközöket kell biztosítania. Minden egyes leesés elleni védőeszköznek meg kell felelnie a speciális biztonsági előírásoknak, amelyeket a gyártó csak egy EU által akkreditált vizsgáló laboratóriumon keresztül igazolhat. A szabványoknak való megfelelés igazolása elsősorban a felhasználó biztonságát garantálja, de a munkavállalót és a munkáltatót is megvédi a munkaügyi felügyeleti hatóság által kiszabott bírságokból eredő pénzügyi következményektől.
A YATO zuhanásvédelmi eszközök minden alkatrésze rendelkezik a biztonsági szabványoknak való megfelelést igazoló, naprakész tesztekkel, és az utasításoknak megfelelő használatuk 5 éves megbízható használatot garantál.
Szavatossági idő: A szavatossági idő lejártát követően a termék a következő dátummal kerül forgalomba: 1:
A biztonsági zsinór élettartama öt év, és az első használattól számítva.