| Márka | Vorel |
| A termékért az EU-ban felelős szervezet | TOYA S.A.Bővebben |
| Sorozat | GRF |
| Szerszámtartó mérete | 3/4" (19,0 mm) |
| Hossz | 625 mm |
| Nyomaték | 68-406 Nm |
| Felületkezelés | krómozott, csiszolt |
| Forgásirány kapcsoló | Igen |
| Szimbólum | 57400 |
A nyomatékkulcs egy precíziós nyomatékmérő eszköz. A menetes kötőelemek nyomatékának meghatározására szolgál, hogy a csatlakozási nyomaték ismert legyen, és megfeleljen a csavar és az anya anyagtípusának és szilárdságának. A csavarkulcs egy négyszögletes szárú fejből és egy erőátvivő karból áll. A fejet a hatszögletű hüvelyek befogására használják. A nyomatékok összehasonlító kimutatása különböző hosszúsági és erőegységekben: 1 kG*cm = 13,887 OZ*IN (uncia x inch) 1 kG*cm = 0,867 LB*IN (font x inch) 1 kG*m = 9,80665 N*m (niuton x méter) 1 kG*m = 7,233 LB*FT (font x láb) 1 FT*LB = 12 LB*IN (font x inch) 1 dm*N = 14,16 OZ*IN (uncia x hüvelyk) Ezt elsősorban az autóiparban használják precíziós rögzítésre, és minden olyan esetben, amikor a gyártó megadja egy kötés előírt meghúzási nyomatékát. - Válassza ki a megfelelő Nm vagy in-lbs skálát. Lazítsa meg a mikrométergomb végén található rögzítőcsavart, amennyire csak lehet - Állítsa be a mikrométergombot úgy, hogy a gomb skáláján lévő "0" egybeessen a kulcskar függőleges vonalával. - Forgassa a mikrométer gombot az óramutató járásával megegyező irányba a kívánt nyomaték beállításáig. A kívánt nyomaték akkor van beállítva, amikor a mikrométeres gombon lévő skála beosztása egybeesik a kulcs karján lévő függőleges vonallal - Ezután a reteszelőcsavart teljesen lefelé fordítsa, és állítsa be a racsni helyes forgásirányát, ami után a kulcs használatra kész - Helyezzen egy megfelelő foglalatot a kulcs csavarorsó tengelyére. A meghúzás során a beállított nyomaték elérését a kulcs kattanása jelzi. Ha kattanást hall vagy érez, hagyja abba a meghúzást. - nyomatékkulcs - használati utasítás - jótállási jegy
Használati figyelmeztetések:
Vigyázat: munka közben viseljen egyéni védőfelszerelést.