| Márka | Flo |
| A termékért az EU-ban felelős szervezet | TOYA S.A.Bővebben |
| Sorozat | GRD |
| Mért értékek | besugárzás, nedvesség, pH skála, hőmérséklet |
| Páratartalom mérési tartomány | SZÁRAZ+, SZÁRAZ, SEM, VETS, WET+ |
| pH skála mérési tartomány | 3.5-9 pH |
| Hőmérséklet mérési tartomány | -9 ~ +50 °C |
| Fénymérési tartomány | ALACSONY-, ALACSONY, LOW+, SEM-, SEM, NOR+, HGH-, HGH, HGH+ |
| Méretek | 180x75x30 mm |
| A mérő méretei | 122x63x36 mm |
| A szonda mérete | 200x5 mm |
| Tápegység | energiaforrás |
| típus | 9V; 6F22 |
| Háttérvilágítás | Igen |
| Tömeg | 0.07 kg |
| Szimbólum | 89000 |
A kertmérő négy értéket mér:
- talajnedvesség,
- a talaj pH-értékét,
- talajhőmérsékletet
- fényintenzitás.
A mérő , egy úgynevezett talajsavmérő, 20 cm hosszú szondával és könnyen leolvasható LCD kijelzővel van felszerelve a mérés és leolvasás megkönnyítése érdekében. Ha a szonda nincs a talajba vezetve, akkor a környezeti hőmérsékletet mutatja. A készülék automatikus kikapcsolási funkcióval rendelkezik, ami befolyásolja az akkumulátor élettartamát.
A mérőműszer a következő mérések elvégzését teszi lehetővé:
Fényerősségmérés
- Kapcsolja be a mérőműszert, a fénymérő ablakát irányítsa a fényforrás felé. A kijelzőn megjelenik a megvilágítási szint. A LOW- jelzés a legalacsonyabb értéket, a HGH+ jelzés a legmagasabb értéket jelenti.
A talaj pH-értékének mérése
- Állítsa a készülékház hátulján lévő kapcsolót pH állásba. Óvatosan és függőlegesen helyezze a szondát a talajba. Kapcsolja be a készüléket. A pH-érték megjelenik a kijelzőn. A pontosabb mérési eredmény eléréséhez végezzen több mérést. A pH 7 kijelzés semleges pH-jú talajt jelez. A pH 7 alatti kijelzés savas reagenssel rendelkező talajt, míg a pH 7 feletti kijelzés lúgos reagenssel rendelkező talajt jelez. A "Lo" vagy "HH" kijelzés a mérési tartományon kívülre kerülést jelzi.
A talajnedvesség mérése
- Állítsa a készülékház hátulján lévő kapcsolót OC állásba. Óvatosan és függőlegesen helyezze a szondát a talajba. Kapcsolja be a készüléket. A mérési eredmény megjelenik a kijelzőn. A pontosabb mérési eredmény eléréséhez végezzen több mérést. A DRY+ jelzés nagyon száraz talajt, a WET+ jelzés nagyon nedves talajt jelent.
Hőmérsékletmérés
- A nedvességméréssel együtt a hőmérsékletmérés eredménye is megjelenik a kijelzőn. Ha a szonda nincs a talajba vezetve, akkor a környezeti hőmérséklet jelenik meg. A "Lo" vagy "HH" kijelzés a mérési tartományon kívülre kerülést jelenti.